Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriğe erişmek için lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp tekrar deneyin.

Home / Oyunlar / Sorare Nedir?

Sorare Nedir?

sorare cover2

Sorare Nedir?

Sorare, resmi olarak lisanslı kulüplerin NFT oyuncu kartlarıyla oynayabileceğiniz bir fantezi futbol oyunudur. Fransız oyun devi Ubisoft tarafından da desteklenen Sorare, halihazırda 130’dan fazla lisanslı kulübüne her geçen gün yenilerini eklemektedir. Eğer henüz bir Sorare hesabınız bulunmuyorsa buradan üye olarak daha sonra bahsedeceğimiz bazı avantajlara sahip olabilirsiniz.

Fantezi futbol oyunlarına yabancı olanlar için bu tarz oyunların mantığını özetlemek gerekirse, kurduğunuz takımdaki oyuncuların gerçek hayattaki maçlarda gösterdiği performansa göre bir puan kazanıyorsunuz ve diğer oyuncularla rekabete giriyorsunuz.

Bu rekabetin sonucunda sıralamanıza göre NFT oyuncu kartları kazanıyorsunuz. Bu kartlar kripto cüzdanınıza ekleniyor ve istediğiniz gibi alınıp satılabiliyor. Oyunun nasıl çalıştığına geçmeden önce biraz oyuncu kartlarından bahsedelim.

Sorare Kartları Nedir?

sorare thiago

Sorare kartları kulüpleri tarafından belirli bir sezon için lisanslanmış NFT futbolcu kartlarıdır. Blok zinciri teknolojisi sayesinde futbol taraftarları favori oyuncularının kartlarını biriktirebilir ve bunlarla oynayabilir. Daha sonra kazandıkları veya satın aldıkları kartları diledikleri gibi satabilirler.

NFT teknolojisine yabancı olanlar için hatırlatmak gerekirse, bu kartlar benzersizdir ve size özeldir. Oyunun yapımcıları tarafından bile sizden alınamaz. Sorare üzerinde her sezon bir karttan maksimum 1 Unique, 10 Super Rare, 100 Rare, 1000 Limited olmak üzere 1111 tane üretilir. Bunların farklarına daha sonra geleceğiz.

Sorare Nasıl Oynanır?

Daha önce bahsettiğimiz gibi Sorare NFT oyuncu kartlarıyla kadro kurduğunuz bir fantezi futbol oyunudur. Her oyun haftası 5 oyuncudan oluşan bir kadro kurup oyuncuların gerçek hayattaki performanslarına göre puan alırsınız. Oynattığınız her oyuncu haftanın sonunda XP puanı kazanır ve bu sayede daha üst liglerde yarışma şansı elde edersiniz.

Takım Nasıl Kurulur?

Sorare’ye üye olduğunuzda tamamladığınız her adım için size “common” kart paketleri verilir. Bu paketlerden çıkan kartları kullanıp ilk kadronuzu oluşturabilirsiniz.

➡️ Bunu yapmak için ana sayfada sol üstte bulunan “Oyna” (Play) butonuna tıklayın.

1

➡️ Açılan sayfada katılabileceğiniz bütün ligleri görebilirsiniz. Liglerin detaylarından daha sonra bahsedeceğiz. Eğer yeni üye olduysanız “Rookie League” isimli lige girmelisiniz.

2

➡️ Lige giriş yaptıysanız şimdi elinizdeki oyuncularla maç fikstürünü göz önüne alarak kadronuzu doldurabilirsiniz.

4

➡️ Eğer mağazadan “Rare” kart satın aldıysanız takımınıza kaptan da belirleyebilirsiniz. “Rare” kartınız yoksa kaptansız devam edin. Takımınızı kurduktan sonra geriye sadece onaylayıp sonuçları beklemek kalıyor.

Böylece ilk takımınızı kurmuş oldunuz. Şu an için yeni oyuncular “Rookie League”‘de 8 oyun haftası boyunca yarışabiliyorlar. Daha sonra diğer liglere geçmek durumundalar.

Oyuncu Puanları Nasıl Hesaplanır?

Daha önce söylediğimiz gibi oyuncular gerçek maçlardaki performanslarına göre 0 ile 100 arasında bir puan alıyor. Bir oyuncuya tıkladığınızda son 5 maçında aldığı puanları görebilirsiniz. Eğer “DNP” kısaltmasını görürseniz oyuncu o maçta oynamamış demektir.

Oyuncu puanları ise şu şekilde hesaplanıyor: oyuncu puanı = ana etmenler + yan etmenler. Ana etmenler gol, asist ve kırmızı kart gibi oyuna direkt etki eden gelişmelerin sonucu olarak hesaplamaya dahil edilir. Yan etmenler ise oyuncunun maç içindeki istatistikleridir. Paslardaki başarısı veya top çalma yüzdesi örnek gösterilebilir. Elbette ki bunlar değerlendirilirken oyuncuların pozisyonları göz önünde bulundurulur.

Eğer oyuncunuzun oyun haftası boyunca 2 maçı varsa sadece ilk maçı skora dahil edilir. Oyuncunun sayfasına girdiğinizde sadece puan aldığı maçları görürsünüz. Sisteme dahil edilmeyen maçlar gözükmez.

➡️ Aşağıdaki resimde Antonie Griezman’ın son 5 maçtaki performansını görebilirsiniz.

Screenshot 2021 06 21 at 14.34.39

Ana etmenler aşağıdaki tabloda olduğu gibi hesaplanır. Oyuna ilk 11 başlayan her oyuncu 35 puan, sonradan dahil olanlar ise 25 puan alır ve 0. seviyede başlar. Her olumlu etki oyuncu bir seviye atlatır, olumsuz etkiler ise düşürür. Eğer oyuncu maçı 0. seviyenin üstünde bir yerde bitirirse garanti puanı olur. Yan etmenler ne olursa olsun bu garanti puanın altına düşemez.

Screenshot 2021 08 02 at 11.46.32
 • Örnek 1: 2 gol, 1 asist ve kırmızı kartı olan oyuncu maçı seviye 2’de bitireceği için 70 puanı garantidir.
 • Örnek 2: Penaltı yaptıran ve kırmızı kart alan bir oyuncu maçı seviye -1’de bitireceği için 15 puanı garantidir.

Yan etmenler, ana etmenlere göre takip etmesi oldukça zor olan bir hesaplamadır. Bunu açıklaması oldukça zor olacağından bunun için hazırlanmış bir excel dosyasının linkini paylaşıyoruz. Buradan her mevki için detayları hesaplamaların nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

➡️ Bir oyuncunun nerelerden puan aldığını detaylı bir şekilde görmek için oyuncunun sayfasına gidin. Daha sonra “önceki maçlar(ayrıntılı)” bölümünden “Tüm istatistikleri göster”‘e tıklayın.

Screenshot 2021 06 21 at 14.49.57

Kart Puanları Nasıl Hesaplanır?

Kart puanı hesaplaması oldukça basittir. Kart puanı = Oyuncu puanı * (1+ Bonus) şeklinde hesaplanır. Örneğin oyuncunuzun %10 bonuslu “Rare” kartına sahipsiniz. Oyucunuz maçta 70 puan almış olsun. 70 + 7 = 77.

Bonuslar Nasıl Hesaplanır?

Sorare’de kart bonusları diğer oyuncularla rekabet etmek için oldukça önemlidir. Bir oyuncu kartının 3 tip bonusu olabilir:

 • Kaptan Bonusu %20 (Her oyun haftası kurduğunuz takım için bir kaptan belirlemeniz gerekir.)
 • Seviye Bonusu (Kartınızın nadirliğine ve XP seviyesine göre bonus değişir.)
 • Sezon Bonusu %5 (Kartınız yarıştığınız sezon üretildiyse geçerlidir.)

%5 bonusa sahip olan kartlar gelecek sezon yeni kartlar üretilene kadar bonuslarını korur. Eğer gelecek sezon o karttan üretilmezse eski kart bonusunu korumaya devam eder. Oyuncu oyunda lisanslı olarak bulunmayan bir kulübe transfer olması durumunda da bonusunu korur.

Kart Seviyesi Ve XP Puanı Nasıl Hesaplanır?

Bir kart her oynatıldığında XP kazanır. Maçlardan elde edilen bu XP kartın seviyesinin artmasını yardımcı olur. Bir kartın maksimum seviyesi olan 20’ye ulaşması 3 sezon alır. Eğer bir kartı düzenli olarak kullanıyorsanız ilk sezonun sonunda 10. seviyeye ulaşır. Seviye artışı her yeni seviyede zorlaştığından kalan 10 seviyeyi aşması 2 sezon sürer.

Kartların kazandığı XP’nin formülü ise şu şekilde: (taban XP + takımdaki oyuncuların oynadığı dakika + oyuncu puanı)

 • Taban XP = 75
 • Oynadığı dakika = (75 * takımdaki oyuncuların ortalama dakikası) / 90
 • oyuncu puanı = oyuncu puanı * 0.125

Sorare’de oyuncunun seviye atlaması için gereken XP puanı logaritmik olarak artmaktadır. En üst seviyeye ulaşması 3 sezon alır. Kart her seviye atladığında bonusu %0.5 artar.

➡️ Aşağıdaki Antonie Griezman “Rare” kartı için XP ve seviye örneğini görebilirsiniz. Kart bonusu %0.5 artmıştır çünkü kartın 180 XP’si var ve seviye 1.

Screenshot 2021 06 21 at 15.00.37
Transfer Sonrası Kart XP’leri

Bir kart transfer edildiğinde (markette satıldığında veya takas yapıldığında) kartın sahip olduğu XP yarıya düşer. Buradan dikkat edilmesi gereken kartın seviyesinin değil sahip olduğu XP’nin yarıya düşmesi. Dolayısıyla kartın sahip olduğu bonus yarıya düşmez.

transferred level

Kartların başlangıç seviyeleri nadirliklerini bağlıdır.

 • “Rare” Kartlar: Seviye 0’da başlarlar ve maksimum 20’ye ulaşırlar. ( %0-%10 arası bonus)
 • “Super Rare”: Kartlar: Seviye 40’da başlarlar ve maksimum 60’a ulaşırlar. (%20-%30 arası bonus)
 • “Unique” Kartlar: Seviye 80’de başlarlar ve maksimum 100’e ulaşırlar. (%40-%50 arası bonus)

Diğer bir deyişle oyuncu bonusları %0’dan %50’ye kadar değişebilir.

Yukarıdaki görselde:

 • Hans Vanaken “Rare” seviye 16 olduğundan %8 bonusa sahip.
 • Saul “Super Rare” seviye 52 olduğundan %26 bonusa sahip.
 • Nabil Fekir “Unique” seviye 92 olduğundan %46 bonusa sahip.

Oyun Haftası Sonrası Sıralama Nasıl Belirlenir?

Kadronuzdan herhangi bir oyuncu maç yaptığında maç içi performansına dayalı puan kazanırsınız. Takımınızın toplam puanı ise şu şekilde hesaplanır:

 • Öncelikle oyuncu puanı hesaplanır (Player Score PS). Bu puan oyuncunun sahadaki performansına göre belirlenir.
 • Daha sonra kart puanı hesaplanır (Card Score CS). Oyuncu puanının üzerine kartın sahip olduğu bonuslar eklenir.
 • Son olarak takımınızın puanı hesaplanır (Team Score TS). 5 oyuncunuzun kart puanı toplanır.

Her hafta, takımınızın kazandığı her puan sizin sıralamada üst sıralara tırmanmanıza yardımcı olur. Haftayı ne kadar üst sıralarda bitirirseniz alacağınız ödül o kadar fazla olur.

Screenshot 2021 06 07 at 11.22.18

Sorare’de Nasıl Para Kazanılır?

Sorare’de para kazanmak için öncelikle takımınızı bir lige dahil etmeniz gerekir. Ne kadar üst liglere girerseniz kazancınız o kadar yüksek olur. Sorare’de üç tip ödül vardır. Bunlar:

 • Oyuncu Kartları
 • Ethereum (ETH)
 • İmzalı formalar veya benzeri ürünler

Sorare Ligleri Nelerdir Ve Nasıl Katılınır?

Sorare, bölgesel ve global birçok lige ev sahipliği yapar. Her lig farklı kart nadirliği gerektiren 4 bölümden oluşur. Aşağıdaki görselde bu bölümlere katılmak için gerekenleri görebilirsiniz.

division card requirements

Liglere veya bölümlere göz atmak istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

➡️ Ana sayfada Oyna (Play) butonuna tıklayın.

Screenshot 2021 06 02 at 17.11.21

➡️ Oyna sayfasındayken açık olan bütün liglere ve bölümlerine erişebilirsiniz. Farklı liglere erişmek için sol taraftaki bölümü kullanabilirsiniz. (Starter League Rookie, Global All Star vb.) Maçlar (Matches) butonuna tıklayarak haftanın maçlarını görebilirsiniz.

Screenshot 2021 06 03 at 11.16.55

Örnek vermek gerekirse “Globall All Star”‘a tıkladığınızda ligin bütün bölümlerini görebilirsiniz. Sahip olduğunuz kartlara göre bunlardan birine girme şansınız bulunmakta.

Screenshot 2021 06 03 at 11.21.27

Bu kadar basit bundan sonrası takım hazırlamak ve onaylamak!

Ligler hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse, Sorare’de 3 ana lig yapısı vardır ve bunlar kendi içinde dallanır. Bu liglerin her birinin kendine has ödülleri ve katılım şartları vardır.

Küresel Ligler:

 • All Star League: Dünya üzerindeki herhangi bir oyuncu kartıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig.
 • Under 23 League: Dünya üzerindeki 23 yaş altı herhangi bir oyuncu kartıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig.
 • Rookie League: Yeni oyuncuların oyuna ısınması için ücretsiz kartlarla 8 hafta boyunca yarışabileceği lig.

Bölgesel Ligler:

 • European Champions League: Avrupa’nın en büyük 5 ligindeki oyuncu kartlarıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig. (İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa)
 • American Champions League: Amerika’da forma giyen oyuncu kartlarıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig.
 • Asian Champions League: Asya’da top koşturan oyuncu kartlarıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig. (J.League, K League & Chinese Super League.)
 • Europen Challenger League: European Champions League dışında kalan ancak Avrupa ülkelerindeki oyuncu kartlarıyla oynayabileceğiniz 4 farklı bölümden oluşan lig. (Portekiz, Rusya, Hollanda, Belçika, İskoçya, Türkiye, İngiltere 2.Ligi)

Özel Ligler:

 • Training League: O hafta takımınızda bulunmayan oyuncuları XP kazanması için ekleyebileceğiniz lig.
 • Special Events: Haftalık mücadele ligleri.

Tekrardan hatırlatmak gerekirse, her lig içinde farklı katılım koşulları gerektiren 4 bölümden oluşmakta. Bu sayede katılımcılar kendi seviyesindeki rakiplerle yarışabilir. Birazdan bahsedeceğimiz ödüller de bu bölümlere göre değişmekte. Oyun haftası başlayana kadar kadronuzu değiştirmekte özgürsünüz ve eğer elinizde yeteri kadar oyuncu kartı varsa 2 farklı takımla 2 farklı ligde yarışabilirsiniz.

Rookie Ligi Nedir?

Sorare’ye kayıt olup bazı basit görevleri yerine getirdiğinizde size “common” kartlardan oluşan kart paketleri verilir. Bu ücretsiz kartları oyunu ve kartları keşfetmek ve sadece yeni oyunculara özel olan Rookie ligine katılmak için kullanabilirsiniz.

Her ne kadar lige katılmak ücretsiz kartlarla oluyor olsa da performansınıza göre nadir kartlar kazanma şansınız bulunmakta. Bu sayede rookie ligi maceranız bittiğinizde daha üst ligler için hazır olabilirsiniz.

Rookie ligine sadece 8 oyun haftası boyunca katılabilirsiniz. 8 hafta sonunda oyunu tanıma sürecini bitirmiş sayılırsınız ve sizin için artık Rookie ligine katılma şansı ortadan kalkar. Bundan sonra yolculuğunuza diğer liglerde devam etmeniz gerekir.

Sorare’de Hangi Lig Ne Kazandırır?

Sorare’de her hafta sıralamaya göre oyuncu kartları ve Ethereum(ETH) dağıtılır. Ödüllerin miktarı ligde bulunan ve o hafta maçı olan lisanslı kulüplerin sayısına göre değişir. Ödüllere göz atmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

➡️ Ana sayfada Oyna “Play” butonuna tıklayın.

Screenshot 2021 06 02 at 17.11.21

➡️ Oyna bölümündeyken Ödülleri Göster’e (VIEW PRIZE TOOL) tıklayın.

Screenshot 2021 06 03 at 12.04.32

➡️ Farklı ligler ve bölümlerindeki ödülleri görmek için açılan pencerede filtreleme yapabilirsiniz.

Screenshot 2021 06 03 at 12.15.10

Ayrıca buradan takımınızı silebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Sorare’de Nasıl Kart Satın Alınır?

Sorare’de kart satın almak için iki seçeneğiniz bulunmakta. Bunlardan ilki Sorare tarafından çıkarılan yeni kartların açık arttırmalarına katılıp almak. Bir diğeri ise direkt olarak oyuncuların satışa çıkardıklarından almak.

Sorare tarafından yapılan açık arttırmalara göz atmak için şu adımları izleyin:

➡️ Piyasa “Market” sayfasına gidin. Buradan Kartlar “Cards”, Desteler “Bundles” veya 1 numaralı seri’yi “#1 serial” seçin.

Screenshot 2021 06 03 at 14.35.20

➡️ Sol tarafta bulunan filtreleri kullanıp istediğiniz kartı bulun ve Teklif “Bid” butonuna tıklayın.

Screenshot 2021 06 03 at 14.45.33

➡️ Teklif ekranına geldiğinizde isterseniz kredi kartıyla isterseniz de Ethereum(ETH) kullanarak teklif yapabilirsiniz. Teklifinizin diğer tekliflerden daha yüksek olduğuna ve pencerenin en altına bakarak doğru oyuncuya teklif verdiğinize emin olun.

Screenshot 2021 06 03 at 14.53.03

Direkt olarak oyunculardan kart satın almak için şu adımları izleyin:

➡️ Piyasa “Market” sayfasına gidin. Buradan En iyi fiyat “Best Value”, Son ilan “Latest listing” veya 1 numaralı seri’yi “#1 serial” seçin.

Screenshot 2021 06 03 at 15.17.17

➡️ Sol tarafta bulunan filtreleri kullanıp istediğiniz kartı bulun ve Satın Al “Buy” butonuna tıklayın.

Screenshot 2021 06 03 at 15.18.50

➡️ Satın alma ekranına geldiğinizde isterseniz kredi kartıyla isterseniz de Ethereum(ETH) kullanarak teklif yapabilirsiniz. Pencerenin en altına bakarak doğru oyuncuya teklif verdiğinize emin olun.

Ethereum(ETH) ile satın alma işlemleri için MetaMask cüzdanını kullanabilirsiniz. Yaptığınız 5 satın alıma 1 hediye kart kazanmak için ise buradan kayıt olabilirsiniz.

Sorare Cüzdanından Nasıl Para Çekilir?

Sorare cüzdanınızdan para çekmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

➡️ Cüzdanınıza gidin.

image2

➡️ Parayı şuraya çek “Withdraw to” butonuna tıklayın.

image1

➡️ Ethereum (ETH) adresinizi girin. Daha sonra çekmek istediğiniz miktarı ister Ethereum (ETH) isterseniz de dolar olarak girin ve Gönder “Submit” butonuna tıklayın.

image3

➡️ İşlemi e-postanızdan onaylayın.

E-postanızda komisyonlarla ilgili bilgiyi de içeren bir mail bulacaksınız. Bu komisyon Sorare’nin kestiği değil Ethereum (ETH) ağının kestiği komisyondur.

Sorare Sık Sorulan Sorular

Oyuncunun takımı küme düşerse ne olur?

Eğer bir oyuncunun takımı küme düşerse oyuncu kartına bir şey olmaz. Kart hala alınıp satılabilir durumda olur ancak kadronuzda kullanamazsınız.

Takımımda hangi mevkilerden kaç oyuncu bulundurabilirim?

Toplamda 5 oyuncu olmakla birlikte 1 kaleci, 1 defans, 1 orta saha, 1 forvet ve 1 ekstra oyuncuyla oluşturabilirsiniz. Ekstra oyuncuyu kaleci hariç istediğiniz mevkiden seçebilirsiniz.

Bir kart aldıktan veya sattıktan sonra kartın veya ethereum’un (ETH) gelmesi ne kadar sürer?

Genellikle 24 saat için gelmekle birlikte bazı durumlarda 72 saate kadar sürebilir.

Bir lige en fazla kaç takımla katılabilirim?

Küresel ve bölgesel liglerin her bir bölümüne en fazla bir takımla katılabilirsiniz. Örneğin Globall All Star ligine 4 farklı takımla katılabilirsiniz. Antrenman ligine sınırsız sayıda takımla katılıp oyuncularınızın XP puanları yükseltebilirsiniz.

Sorare referans programı nasıl çalışır?

Eğer bir arkadaşınızı Sorare’ye davet etmişseniz ve arkadaşınız 90 gün içinde 5 kart satın almışsa ( yeni kartlar bölümünden açık arttırmayla) ikinizde 1’er sınırlı “limited” kartla ödüllendirilirsiniz. İki hesabında e-posta ve telefon onayı yapılmış olması gerekir. Bu avantajdan faydalanmak için buradan kayıt olabilirsiniz.

Sorare’de insanlar neden kart satın alıyor?

Bazıları kartlardan koleksiyon yapmayı seviyor bazıları ise daha iyi kartlar ile turnuvalarda daha yüksek ödül kazanma şanslarını arttırmak istiyorlar.

Sorare’yi diğer futbol fantezi oyunlarından ayıran nedir?

Esasında oynanış mantığı olarak diğer fantezi oyunlarına oldukça benzer bir yapısı var. Sorare’nin farkı NFT teknolojisini kullanmasında yatıyor. NFT teknolojisi sayesinde oyuncular kartların gerçek sahibi oluyor ve istediği gibi alıp satabiliyor.

Oyuncu emekli olursa ne olur?

Aynı oyuncunun takımının küme düşmesinde olduğu gibi oyuncu kartına hala sahip olursunuz ve alıp satabilirsiniz ancak artık o karttan puan kazanamazsınız.

Oyuncu alış veya satışlarından komisyon alınıyor mu?

Yeni bir kart satın aldığınızda genellikle %10’luk bir komisyon alınır. Bu komisyon hangi bankayı kullandığınıza göre değişir. Bu tarz işlemlerde ne kadar komisyon alındığını öğrenmek için bankanızla iletişim kurabilirsiniz. Ethereum (ETH) transfer ücretleri Sorare tarafından karşılanır.

Kart desteleri nedir?

Kart desteleri genellikle 5 karttan oluşan kartlar bütünüdür. Hızlı bir şekilde kadro kurmak isteyenlerin sık sık ziyaret ettiği piyasa sayfasıdır.

Kartların gerçek sahibi olduğumu nasıl anlarım?

Daha önce söylediğimiz gibi Sorare kartları NFT teknolojisini kullanır. NFT’ler, doğrulanabilir dijital nadirliğin yanı sıra dijital mülkiyet ve birden fazla platformda varlıkların birlikte çalışabilirliği olasılığı oluşturmak için kullanılır. NFT’ler, benzersiz dijital öğeler gerektiren Sorare gibi uygulamalarda kullanılır. Kartlarınızın sahipliğini doğrulamak için kart sayfasından blok zincirinde kartı gör butonuna tıklayabilirsiniz.

Aynı oyuncuya ait 2 farklı oyuncu kartının aynı oyun haftasında farklı puanlar alması mümkün mü?

Futbolcular kariyerlerinde birçok farklı mevkide oynayabilirler. Mevkileri oynadıkları kulüplere beraber çalıştıkları teknik direktörlere göre değişebilir. Özellikle genç ve çok yönlü oyuncuların mevkileri zamanla yaşı ilerledikçe kesinleşir.

Sorare’nin verilerini kullandığı yer olan OPTA her sezon oyuncuların mevkilerini güncelliyor. Sorare her sezon başı yeni kartlar ürettiğinde mevkilerini buna göre ayarlıyor ancak daha önceki sezonlarda üretilen kartların mevkilerini değiştirmiyor. Bunun sonucu olarak 1 sene önce X oyuncusunun kartı defans oyuncusu kartı olarak üretilirken diğer sezon oyuncunun mevki değiştirmesi halinde orta saha oyuncusu kartı olarak üretilebiliyor.

Oyuncu puanları da mevkilere göre hesaplandığı için X oyuncusunun defans kartıyla orta saha kartı farklı puanlar alabiliyor. Bu yüzden kart satın alırken buna da dikkat etmek gerekiyor.

Aynı oyuncunun 2 tane kartına sahipsem bunları aynı hafta oynatabilir miyim?

Evet oynatabilirsiniz. Eğer bu 2 kartı da aynı takımda kullanmıyorsanız oluşturduğunuz farklı takımların birer parçası olarak bu iki kartı kullanabilirsiniz.

Oyuna kayıt oldum ancak hiç “common” kart gelmedi?

Özellikle rookie liginde yarışacak olanlar için olan common kartlar bazı görevler yerine getirilerek kolayca elde edilebilir. Bu kabul görevlerine sağ üstten kolayca ulaşıp yapabilir ve kart paketlerinizi açabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :