Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriğe erişmek için lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp tekrar deneyin.

Home / Rehberler / CryptoTab Browser Nedir?

CryptoTab Browser Nedir?

cryptotab browser nedir

Giriş

CryptoTab, yerleşik bir madencilik işlevine sahip bir internet tarayıcısıdır. Resmi web sitesinde, “CryptoTab ile yalnızca favori sitelerinizi ziyaret ederek, video izleyerek ve çevrimiçi sohbet ederek kripto para kazanıyorsunuz” iddiasında bulunuyor.

Fikir güzel ve heyecan verici geliyor. Ama gerçek olamayacak kadar iyi değil mi? CryptoTab Browser yasal mı yoksa CryptoTab bir aldatmaca mı? Bitpedi, meydan okumayı üstleniyor ve gelecek vaat eden tarayıcıyı araştırıyor. Kullanımı, artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu CryptoTab tarayıcı incelemesini takip edin ve son olarak CryptoTab tüm çabalara değer mi?

CryptoTab Browser Nedir?

CryptoTab Browser, Bitcoin madenciliği için özel olarak oluşturulmuş dünyanın ilk tarayıcısıdır. Kullanıcıların internette gezinirken, film izlerken veya çevrimiçi başka herhangi bir aktivite yaparken Bitcoin kazanmalarını sağlayan yerleşik bir madencilik algoritmasına sahiptir.

Bunun yanı sıra CryptoTab bir referans programına sahip. Bu, tarayıcının sosyal medyada CryptoTab’i tanıtmak ve arkadaşlarınızı buna katılmaya davet etmek için Bitcoin kazanmayı teklif ettiği anlamına gelir. Birkaç yıl önce bir uzantı olarak piyasaya sürülen CryptoTab, yayınlandığı süreden bu yana 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Öyleyse nasıl çalıştığına bir göz atalım ve CryptoTab tarayıcısıyla nasıl kazanabilirsiniz ona bakalım.

CryptoTab Browser Madencilik

Bitcoin’deki ödemelere rağmen, CryptoTab tarayıcısı doğrudan Bitcoin madenciliği yapmaz. Gerçekten de bu yazılım, Monero (XMR) gizlilik madeni paralarını çıkarır ve daha sonra mevcut döviz kuru üzerinden Bitcoin’e dönüştürür. Bu, Bitcoin’in kullanıcı bakiyelerinde görüntülenen tek para birimi olduğu anlamına gelir. Web sitesi, gelecekte bir gün ek dijital para birimleri eklemeyi planlıyor.

Bu arada, Monero madenciliğine aşina iseniz, XMR’nin yalnızca CryptoNight adlı bir Proof of Work (PoW) algoritması kullanılarak çıkarıldığını bilirsiniz. Bu algoritma, cihazların hafızasına erişim ve gecikme bağımlılığının artmasını gerektirir. Bu, CryptoNight’ın ASIC gibi güçlü madencilik donanımına direnmesine ve tüm madenciler için eşit olanaklar sunmasına olanak tanır.

Bilindiği üzere her yeni Monero bloğu her 2.01 dakikada bir basılıyor ve bu yazı yazılırken ödül olarak yaklaşık 1.4 XMR coin sunuyor.

CryptoTab’e göre, madencilik algoritması yalnızca kullanılmayan bilgisayar kaynaklarını kullanır ve normal bilgisayar kullanımına müdahale etmez. Bu, bir tarayıcıda madenciliğin cihazı yavaşlatmadığını gösterir.

CryptoTab Browser Nasıl Kullanılır?

Temel olarak, CryptoTab Browser ile Bitcoin kazanmanın iki yolu vardır. Birincisi, tarayıcı aracılığıyla madenciliği içerir. İkincisi, bağlı kuruluş pazarlamasını içerir ve yeni kullanıcıları yönlendirmek için ödüller sunar.

Kripto para madenciliğinden bahsetmişken CryptoTab, hem Windows hem de Mac OS için tarayıcı madenciliğini destekler. CryptoTab Tarayıcı, Android ve iOS cihazlar için de mevcuttur.

CryptoTab tarayıcısı aracılığıyla Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağına ilişkin adım adım talimatları hızlıca gözden geçirelim.

Windows ve Mac OS’de CryptoTab ile madencilik nasıl yapılır?

  • Resmi web sitesinden CryptoTab tarayıcı kurulum dosyasını indirin.
  • Yükle. Kurulum dosyasını çalıştırın, tamamlayın ve kurulumu onaylayın.
  • CryptoTab tarayıcısını başlatın. Bunu varsayılan bir tarayıcı yapabilir ve daha rahat kullanım için görev çubuğunuza bir kısayol ekleyebilirsiniz.
  • Hesabı ayarlayın. Sağ taraftaki açılır menüden Ayarlar’ı açın. Oturum açmak için Google hesabınızı veya sosyal medya hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu, tarayıcıyı yeniden yüklerseniz veya başka cihazlar kullanarak oturum açarsanız hiçbir verinin kaybolmamasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Madenciliği etkinleştirin. CryptoTab tarayıcısını açın, sağ üst köşedeki CryptoTab simgesine tıklayın, madencilik modunu açın, madencilik hızınızı ayarlayın.
cryptotab browser güvenilir mi

Tarayıcıyı kurduğunuz, madencilik modunu etkinleştirdiğiniz ve madencilik hızını ayarladığınız için CryptoTab tarayıcısı açıkken her zaman dijital para madenciliği yapıyor olacaksınız.

Android ve iOS’ta CryptoTab ile madencilik nasıl yapılır?

  • Google Play veya App Store’dan CryptoTab uygulamasını indirin.
  • Ücretsiz Temel seçenek ve ücretli Pro seçeneği (Google Play’de 1,19 ABD Doları, Apple Store’da 1,99 ABD Doları) arasından seçim yapabilirsiniz. Pro sürümü daha gelişmiştir ve katlanmış hız madenciliği, pili tüketmeyen sunucuya bağlı madencilik, sınırsız sayıda bağlı uzak cihaz ve diğer özellikleri içerir.
  • CryptoTab uygulamasını yükleyin.
  • Hesabı ayarlayın. Bir hesap oluşturmak için CryptoTab uygulamasını açın. Giriş yapmak için Google veya sosyal medyayı kullanabilirsiniz.
  • Madenciliği etkinleştirin. Madencilik modunu açın ve madencilik hızınızı ayarlayın.

CryptoTab Browser Referans Programı

CryptoTab tarayıcısı, kripto para madenciliğine ek olarak, referans programı aracılığıyla Bitcoin kazanmaya izin verir. Yönlendirme programları, yeni müşteriler göndermek için bir ödül sunar. Bu, kullanıcıların CryptoTab’i tanıtmaktan ve arkadaşlarını buna davet etmekten faydalanabileceği anlamına gelir.

CryptoTab referans programı, sıradan bir bağlı kuruluş pazarlama planı olarak çalışır. 10 seviyeli bir kazanç piramidi sunar, yani ne kadar çok üyeniz olursa o kadar yüksek komisyon alırsınız.

cryptotab browser referans sistemi

Bu sevk programının prensibi basittir. Bir arkadaşınızı CryptoTab tarayıcısıyla madenciliğe başlamak için davet ettiğinizi hayal edin. CryptoTab daha sonra arkadaşınızın çıkardığı Bitcoin’lerin %15’ini size verir. Arkadaşınız, arkadaşını CryptoTab kullanmaya ikna ederse, 2. seviye ortağınızdan %10 daha alırsınız. Ve o arkadaş tanıdıklarını davet ettiğinde süreç devam eder ve 10. seviyeye kadar devam eder.

Yeni kullanıcıları yakalamanın ana yolu, sosyal medyada aktif olarak tanıtım yapmaktan geçer. CryptoTab, gönderinizi daha çekici hale getirmek için ücretsiz markalı materyal bile sağlar.

Ayrıca, madencilikten elde edilen kazancı artırmak için trafik satın almayı teşvik eder. Bu, özellikle yeni olanlar için oldukça riskli bir faaliyettir. Yatırımın geri dönüşünün önemli olmayabileceğini ve yalnızca Bitcoin’in 100 milyonuncu kısmı olan Satoshi şeklinde gelebileceğini unutmayın.

CryptoTab İle Kazanmak Mümkün Mü?

Hızlı bir çevrimiçi aramanın ardından CryptoTab Browser kullanıcılarının deneyimlerinin farklı olduğunu görebilirsiniz. Bazıları ayda 15 ila 25 doların üzerinde kazanmak için mücadele ettiklerini iddia ediyor. Diğerleri, büyük olasılıkla 5211’den fazla diğer madenciyi içeren referanslardan elde edilen 1000 doların üzerinde kazançları paylaşıyor.

Referans programının CryptoTab’de daha yüksek kar elde etmede önemli bir rol oynamasına rağmen, madencilik hızı da önemlidir. CryptoTab, kullanıcıların madencilik hızı seçeneğini seçmelerine olanak tanır. Ancak unutmayın ki maksimum hızda madencilik yapmak, performansını yavaşlatarak ve ısınmasını sağlayarak cihazı etkileyebilir.

CryptoTab Browser hesaplarından kazancınızı çekebilmek için öncelikle Bitcoin için kendi kripto para cüzdanınıza sahip olmanız gerekir. Minimum para çekme miktarı 0.000041 BTC’dir ve ek eklentiler yüklenerek 0.00001 BTC’ye düşürülebilir.

CryptoTab yayınlandığı tarihten beri günde iki kez manuel ödeme sağlıyor ve bir gün otomatik moda geçmeyi hedefliyor. Ancak CryptoTab, ödeme günlüğünde kullanıcılarının para çekme işlemlerinin geçmişini paylaşıyor.

CryptoTab Browser Güvenilir Mi?

Bir kripto madenciliği tarayıcısının kullanımı güvenli midir? CryptoTab Browser yasal mı? Dürüst olmak gerekirse, kendi kararınızı vermeden önce değerlendirmeniz gereken çeşitli kriterler vardır. Ve ikisinin de dikkatinize ve düşüncenize ihtiyacı var.

İş Modeli

İlk olarak, CryptoTab Browser meşru bir iş modeline dayanmaktadır. Resmi olarak referans programları yasal bir iş şeklidir. Ancak, yasal ve yasadışı olanlar arasında ince bir çizgi vardır.

Dahil olmadan önce finansal taahhüt gerektiren referans programları yasa dışı kabul edilir. Ve CryptoTab sizden kripto madenciliğine başlamak için para yatırmanızı istemediği sürece, bu yasal bir iş şeklidir.

Ekip

CryptoTab’in arkasındaki ekip anonimdir ve onlar hakkında çevrimiçi olarak çok az bilgi vardır.

Bitpedi, CryptoTab’in Estonya merkezli özel bir limited şirket olan CryptoCompany tarafından geliştirildiğini öğrendi. CryptoCompany’nin ve ayrıca CryptoTab’ın tek yönetim kurulu üyesi, kıt bir çevrimiçi geçmişi ve 5 Linkedin bağlantısı olan gizemli adam Vadim Tuulik’tir.

Uygulama Mağazalarında Listeleme

Sırasıyla, CryptoTab uygulaması Google Play ve Apple Store’dan indirilebilir. Bu mağazaların her ikisinde de listelenen uygulamalar kapsamlı testlerden geçmelidir. Virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan arınmış oldukları doğrulanmalıdır.

Bildiğiniz gibi, hem Apple hem de Google Play platformlarında kripto para madenciliği uygulamalarını 2018’de yasakladı. Bu hareket, esas olarak kripto para madenciliği uygulamalarının pilin bitmesine neden olduğu, aşırı ısı ürettiği, cihaz kaynaklarını etkilediği ve nihayetinde cihaza zarar verdiği açıklamasına dayanıyordu. Her iki şirket de yalnızca dijital varlıkları cihaz dışında çıkaran kripto madenciliği uygulamalarına izin verdi (ör. bulut tabanlı madencilik).

Hem Google hem de Apple platformlarında mevcut olması, CryptoTab Browser tarayıcısının güvenli olduğunu gösterir. Ancak, CryptoTab’in karlı olduğunu garanti etmez.

Virüs Uyarısı

Öte yandan, CryptoTab tarayıcı virüsünün çevrimiçi uyarıları var. Bazılarına göre, virüs bilgisayara bulaşabilir ve üzerindeki tüm tarayıcılardan hassas bilgileri çıkarabilir.

Uyarı ayrıca CryptoTab yazılımının kendi başına kötü niyetli olmayabileceğini de iddia ediyor. Ancak, bilgisayar korsanları tarafından yapılmış birçok versiyonu internette kolayca bulunabilir (Mayıs 2020 verileri). Yeniden markalanmış sürümleri veya doğrudan sahte kopyaları olabilir.

Uyarıyı duyuran web sitesi, kötü amaçlı yazılım saldırılarını, veri ihlallerini ve gizlilikle ilgili hikayeleri kapsayan çevrimiçi bir blog ve forumdur. Ayrıca bir aldatmaca olduğu için bir üne sahip değildir.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için tarayıcıyı mutlaka kendi sitesinden indirmelisiniz.

CryptoTab Browser Kullanmaya Değer Mi?

CryptoTab yasal mı sorusuna cevap vermek, evet diyebiliriz. CryptoTab’in iş modeli yasaldır, ancak bu karlı olduğu anlamına gelmez. CryptoTab ile kazanç miktarı esas olarak bir referans programında sahip olduğunuz bağlı kuruluş sayısına bağlıdır. Ne kadar çok davet ederseniz, o kadar çok geri dönersiniz.

CryptoTab, tarayıcının bilgisayarınızın kullanılmayan kaynakları üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Ancak, kullanıcılar zıt görüşleri paylaşıyor ve cihazlarının performansını etkilediği için kripto madenciliği uygulamalarını suçluyor. Bunun yanı sıra, madencilik tarayıcısının virüslü seçeneklerinin bilgisayarınıza bulaşmaması konusunda ekstra dikkatli olmanız gerekir.

Peki özet olarak önerilerimiz neler olacak? Orta kazançların yeterli olacağını düşünüyorsanız deneyin. Ancak dikkatli olun ve ilk denemenizi en iyi cihazlarınızda yapmayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :