Reklam Engelleyici Tespit Edildi

İçeriğe erişmek için lütfen reklam engelleyicinizi kapatıp tekrar deneyin.

Home / Rehberler / Binance Earn Nedir?

Binance Earn Nedir?

binance earn nedir

Binance Earn Nedir?

Binance Earn, kullanıcıların çok fazla zaman, çaba ve derinlemesine bilgi gerektirmeden kazanmalarına olanak tanır. Bu pasif gelir fırsatı yöntemi, kullanıcıların yalnızca HODLing’den değil, aynı zamanda onu büyütmekten de faydalanmalarını sağlar.

Sadece birkaç ay önce Binance staking, kripto meraklılarına ADA, DOT, TRX, EOS ve CAKE stake ederek %37,49’a varan APY kazanma şansı veren bir promosyon olan ilk “Yüksek Getirili Staking Teklifini” başlattı.

Stake etkinliği genellikle ilk gelene ilk hizmet esasına göre çalışır. Bu tür etkinlikler, Binance’de mevcut olan birden fazla stake etme fırsatını vurgular.

Peki kripto staking tam olarak nedir? Tüm konsept boyunca size yol gösterelim!

Kripto Staking Nedir?

Birçok yönden, kriptonuzu belirli bir Proof of Stake mekanizmasıyla stake etmek, o ağın güvenliğine ve operasyonlarına katkıda bulunduğu için PoW madenciliğine eşdeğerdir.

Bununla birlikte, madenciliğin aksine, staking yapmak daha az kaynak gerektirir, çünkü karşılığında ödüller alırken kripto para birimlerinizi bir staking cüzdanında kilitlemeniz yeterlidir.

Staking, blok zincirindeki yeni blokları doğrulamak için rastgele seçilme şansı elde etmek için madeni paralarını kilitleyen doğrulayıcılara dayanan hisse senedi blok zinciri ağlarının kanıtı ile çalışır. Doğrulayıcı olarak staking yapmak için yeterli paranız yoksa, madeni paralarınızı bir likidite havuzunda nasıl kilitleyebileceğinize benzer şekilde tanınmış bir doğrulayıcı ile madeni paralarınızı stake edebilirsiniz. Bu nedenle, doğrulayıcıların madencilik için blok bulmadan aldıkları ödüller, her üyenin katkısıyla orantılı olarak paylaşılır.

İşlem, PoW ağında madencilik yapmaktan çok daha basittir, çünkü çoğu stake seçeneği basitçe cüzdanınızdan stake yapmanıza izin verir veya hatta Binance’de olduğu gibi coinlerinizi doğrudan değişim cüzdanından stake edebilirsiniz.

Binance Earn, değişen APY yüzdeleri için stake edebileceğiniz çok sayıda coin sunar, böylece size daha fazla özgürlük ve kripto stake etmenin kazançlı tarafına erişim sağlar.

Binance Earn’de Staking Çeşitleri

Binance, kripto para biriminizi stake etmenin çeşitli yollarını sunar. İşte bir özet:

Binance Defi Staking

binance earn defi staking
DeFi Staking

DeFi stake etme riskli olabilir ve bu nedenle Binance, müşterilerinin risklerini en aza indirmek için DeFi stake etme ortaklarını inceler. Bununla birlikte, Binance’te DeFi stake etme yüksek APY’lere sahip olsa da, Binance herhangi bir zincir üstü akıllı sözleşme güvenlik sorunundan sorumlu olmadığı için hala risk vardır.

Binance Hareketler

binance earn hareketler
Hareketler

Binance borsasındaki bu özellik, belirli bir süre boyunca belirli bir kripto para birimini stake ettiğiniz için ödüller kazanmanıza olanak tanır. Örneğin, FRONT 30D gibi bir madeni para, yıllık %182.50’lik bir faiz oranıyla 30 günlük bir stake dönemi sunabilir. Hareketler staking fırsatları sonsuza kadar sürmez, bu nedenle bu 30 gün bittiğinde staking süreci sona erer. Bu teklifler aydan aya değiştiği için Binance’deki hareketler bölümünü kontrol edebilirsiniz.

Binance Ethereum (ETH) 2.0 Staking

binance earn eth 2.0
ETH 2.0 Staking

Binance’deki ETH2.0 staking özelliği ile Ethereum’unuzu uzun vadeli stake edebilir ve ödüller kazanabilirsiniz. İşlem basittir: Binance Earn’de ETH 2.0 Staking’e gidin ve detaylara göz atın. Binance Akıllı Zincir ağında ETH’yi stake ettiğiniz için ETH’niz, Ethereum hissenizi temsil eden tokenize edilmiş bir varlık olan Beacon ETH’ye (BETH) dönüştürülecektir. BETH, ETH’nin yapabileceği her şeyi yapabilir ve BETH’inizi eşit oranda ETH ile değiştirebilirsiniz. ETH2.0 staking özelliğinde ETH’nizi stake ederek kazandığınız faiz oranı, o sırada stake yapan kişi sayısına göre değişecektir.

Binance Kilitli Staking

binance earn kilitli staking
Kilitli Staking

Fonlarınızın borsada kilitli kaldığı gün sayısına bağlı olarak değişen bir faiz oranı için Binance’de kilitleyebilirsiniz. Örneğin, fonlarınızı BUSD, USDC veya USDT biçiminde 7 gün boyunca %4,5 AIR için veya 90 gün boyunca %5,1 için kilitleyebilirsiniz. Oranlar değişebileceği için uygun süre ve oran için Binance Earn’de kilitli staking sayfasını ziyaret edip güncel oranlara bakabilirsiniz.

Binance BNB Kasası (Vault)

binance bnb kasası
BNB Kasası

Sadece borsanın BNB kasası bölümüne giderek BNB’nizi kilitleyebilir ve bir APY kazanabilirsiniz. APY, platformdaki mevcut kazanç fırsatlarına göre belirlenir. Özünde, Binance Vault, daha çok, fonlarınızı alan ve bunları launchpool veya esnek tasarruf gibi garantili getiri sunan yerlere yatıran bir getiri optimize edici gibi çalışır.

Binance Launchpad

Borsa, Binance Launchpad aracılığıyla kripto girişimlerinin bir borsa aracılığıyla sermaye ürettiği İlk Borsa Teklifi (IEO) mekanizmasına öncülük etti. Binance Launchpad, kullanıcılarının ödül kazanmak için coinlerini stake etmelerine izin vermek için zaman zaman çeşitli projeler sunar. Stake yapılabilecek projelerin listesi sürekli değişiyor.

Sonuç

Binance Earn’de stake etme özelliği, çok çeşitli fırsatlarla birlikte gelir. Kullanıcılar, platformda bulunan tüm seçenekleri ve bunlarla ilişkili risklerin seviyesini analiz edebilir. APY’si yüksek olanlar genellikle yüksek risklerle gelirken, faiz yüzdesi düşük olanlar düşük riskli yatırım seçenekleridir. Esnek tasarruf seçeneklerinin günlük bazda ödüller sunduğu, ancak getiri oranı düşük olduğundan, kilitli tasarruflar, vade bitiminden sonra kullanıcıları daha yüksek getiri oranıyla ödüllendirir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :